top of page
Aerial View of Islands

מצא מלווה רוחני/ת באיזורך

החשיבות של למצוא מלווה רוחני/ת שיתאים לכם, היא משמעותית. החיבור העמוק, נוחות המפגש, יכולת התמדה ונגישות הם שיקולים שאין להם ערוך. מוזמנים להתרשמות ראשונית מעשרות המלווים והמלוות הרוחניות - אל תהססו לפנות אליהן ואליהם דרך פרטי הקשר פה.

אילת ויל נבנצל

אילת ויל נבנצל

052-8397374

הגעתי לליווי הרוחני קצת אחרי שאבי נפטר. מתוך תהליך הפרידה והאבל , הבנתי שאפשר לעבור תהליך משמעותי לפני , אחרי ותוך כדי פרידה.

איזור פעילות:

חיפה והקריות, מרכז

שפות:

עברית, English

חנה יורב

חנה יורב

052-3793599

את הליווי הרוחני פגשתי ברמבם, כשליוויתי את בעלי במחלת הלוקמיה ובהשתלת מח עצם. שם, בימים של בידוד, חרדה, כאב וקושי גדול, בחרתי לצד הטיפולי הפיזי שהגשתי לו, ללוות אותנו ברקמת מנדלה, שהיוותה חפץ של קדושה עבורנו. שם לראשונה הרגשתי איך הרוח תומכת ונותנת עוגן לתהליך הפיזי. שם גם פגשתי לראשונה מלווה רוחנית שתמכה בי, וידעתי שהליווי הרוחני פועם בתוכי ואני רוצה להגיש אותו לאחרים.

איזור פעילות:

צפון, חיפה והקריות

שפות:

עברית

דינה הרץ

דינה הרץ

054-4533938

מזה 30 שנה אני עובדת במתורגמנית סימולטנית ולפני קצת מעל 10 שנים פגשתי במקרה מישהי שעסקה בליווי רוחני והבנתי שזה התחום בו אני רוצה לעסוק. כמו אנשים רבים בתחום הזה גם אני חשתי שחיפשתי זמן רב עיסוק בו אוכל לבטא היבטים נוספים של אישיותי וגם לעזור לאנשים בזמן משבר בלהיות איתם ולנסות יחד למצוא את מקורות הרוח שלהם. הליווי רוחני, לפי דעתי, מצליח לעיתים, לסייע לאנשים להיות איתם במשבר שהם עוברים ובכל מה שעולה סביב המשבר הזה.

איזור פעילות:

ירושלים והסביבה

שפות:

עברית, English, Deutsch, גרמנית

ברכה תור

ברכה תור

050-7200870

למדתי ליווי רוחני בקבוצת רקמה א' של עמותת "חברות" בניהולה של רחל פוקס אטון

איזור פעילות:

צפון

שפות:

עברית, Français

הלה אשחר

הלה אשחר

052-3763486

הליווי הרוחני הגיע אלי - הייתי בת 12, כאשר ישבתי למרגלות מיטתו של סבי החולה, אוחזת בכף ידו ויודעת שזוהי פגישתנו האחרונה...
תמיד היה לי עניין בהתפתחות רוחנית ובשאלות קיומיות ובמקביל הרקע המקצועי והלימודי שלי כלל ריקוד, יוגה וטאי צ'י, תיאטרון ואומנות. למדתי טכניקות ריפוי: מהילינג, דרך רפואה סינית ותרפיה הוליסטית, ואז, החלו להגיע אלי אנשים אשר התמודדו עם הפרק האחרון של חייהם; עשיתי כל שביכולתי להקשיב להם ולסייע במציאת משמעות או תקווה, ובשנת 2007, שמעתי לראשונה על הליווי הרוחני.

איזור פעילות:

צפון, חיפה והקריות, עובדת עם אנשים ומשפחות דרך הזום

שפות:

עברית, English

דניאלה פורת פנסו

דניאלה פורת פנסו

052-8343307

עוד לפני 12 שנה כשהתחלתי את לימודי האימון שלי, כתבתי בחזון החיים שלי שאני מעוניינת ללוות אנשים למותם. לא ידעתי איך לגשת לזה ונסיונותיי להתנדב בהוספיס לא עלו יפה. ב-2017 ליוויתי את אחי הצעיר למותו וזה חיזק את תחושת השליחות שלי לעשות זאת עבור אחרים.
כששמעתי על הלימודים בבית החולים בפוריה מטעם קשובות, מייד נרשמתי והנה אני.

איזור פעילות:

צפון

שפות:

עברית, English

אילה רוטשילד

אילה רוטשילד

054 -3049019

בגיל 88 אבי שהיה עצמאי, נפל נחבל והפך לתלוי לחלוטין בסובביו. הסבל הפיזי היה רב, אך קשה לא פחות היתה תחושת ההשפלה ומשבר הזהות שעבר. בשתיקה גזר על עצמו למות, הפסיק לאכול ואחר כך גם לשתות. הידע כמה יקר היה לכולנו? על ערכו עבורנו פשוט מעצם קיומו? לא מצאנו אז מלים לומר לו זאת.
רצוני שלא לעמוד שוב, חסרת אונים מול אדם אהוב, דווקא ברגעים בהם הוא זקוק לי יותר מכל, הובילו אותי להכיר את מקצוע הליווי הרוחני, ולרצות ללמוד אותו. התעוררתי לרצות לעזור גם לאנשים אחרים לשמור על תחושת ערך ומשמעות חיים בחוליים, בחולשתם ואף לפני מותם.

איזור פעילות:

איזור השרון

שפות:

עברית, English

שרון לוסקי

שרון לוסקי

054-5456814

הצעד הראשון שלי עם העולם של הליווי הרוחני התחיל כשליוויתי את אמא שלי במשך כמה שנים עד שנפטרה עקב סיבוכים עם מחלת הדמנציה. בעקבות מותה יצאנו, כמשפחה גרעינית, למסע בן 7 חודשים בעולם. מסע של חיבור לתוך עצמי ולמקורות הכח שלי.
כחותרת בים, המפגש היומיומי עם הים מעלה התמודדויות רבות, וכמו שהים משתנה כל יום, כך גם ההתמודדויות. מהים למדתי על אומץ והתמדה, על שבירה, על פחד והתגברות על הפחד, על ללכת עם הזרם או להיות מול הזרם, על נפילות ופציעות, על ויתור ומכשולים, על הצלחה ותחושת ניצחון, על שיווי משקל, על הכרה בקשיים ועל מבט במראה, על ימים חלקים וימים סוערים. הים הוא המקום של השקט, של המחשבות וקבלת תשובות.
הים עבורי הוא מקום של תפילה ושל התבוננות. ומן הים יצאתי והמקום של התפילה התרחב.
הליווי הרוחני הגיע לתוך חיי מתוך צורך אישי ואני מרגישה שזו כמו מתנה שהענקתי לעצמי מבלי שידעתי מראש מה אני מעניקה לעצמי.

איזור פעילות:

מאזור זכרון יעקב ועד צפון השרון

שפות:

עברית

מיכל גוטמן

מיכל גוטמן

054-8103085

כנראה שזה שילוב של כמה דברים: רצון להבין איך לשאת דברים קשים, איך לשאת את הצער כשאין ברירה אלא לשאת אותו: ביחד עם תקווה גדולה שיש לי לגבי הזמן הזה, אני חושבת ומקווה ומאמינה שיש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות בשלב הסופי של החיים כדי שהוא יהיה משמעותי, בשביל עצמינו ובשביל אחרים.

איזור פעילות:

חיפה והקריות, מרכז, פרדס חנה/חדרה/זכרון יעקב והסביבה

שפות:

עברית, English

ליאורה קומורניק קפלן

ליאורה קומורניק קפלן

052-3488368

במהלך חיי חיפשתי תשובות רוחניות כדרך להתפתחות וריפוי. משבר של מחלה מסכנת חיים והעיסוק המוחשי במוות, הפגיש אותי עם אמונות ודרכים שונות לריפוי רוחני כמו בודהיזם ומורים רוחניים שונים, ופתח בפני את הדלת לליווי הרוחני.

איזור פעילות:

חיפה והקריות

שפות:

עברית, English

רותי  ליהי באלינט לביא

רותי ליהי באלינט לביא

השתתפתי ביום עיון של אחיות בית החולים ברזילי בנושא : יצירת עוגנים כמקור לחוסן באווירת שחיקה יומיומית

איזור פעילות:

ירושלים והסביבה, דרום

שפות:

עברית, English

הדס עמיאל

הדס עמיאל

055-8828735

לפני כעשרים שנה, בעת מגורים בחו״ל, משפחתי ואני חווינו רצף של אבדנים משמעותיים, אחד מהם באסון טראגי. המכנה המשותף ביניהם היה היעדר הזדמנות להיפרד. בתהליך החלמה אישי ומשפחתי ממושך למדתי שהיכולת ׳להסתכל למוות בעיניים׳ דורשת אומץ אך גם מאד מתגמלת. בהדרגה התחילו להגיע אלי לטיפול אנשים שחוו אובדנים דומים. ​לימודי הליווי הרוחני נבעו מתוך רצון להתמקד בתחום ולהמשיך ללוות יחידים ומשפחות המתמודדים עם תהליכים אלה.

איזור פעילות:

חיפה והקריות, מרכז, זכרון יעקב והסביבה

שפות:

עברית, English

נירית אוליצור

נירית אוליצור

050-6622791

השער לעולם המופלא של הליווי הרוחני נפתח עבורי בזכות אבי, אותו ליוויתי במשך ארבע שנים עד שנפטר מסיבוכי מחלת האלצהיימר. היה זה מעבר לא מובן מאליו עבור ביולוגית שבילתה שלושים שנה מחייה במעבדת מחקר ופיתוח.
​למרות העיסוק המרתק במדע לאורך שנים ארוכות מאד, הרגשתי תמיד בנוח בשני העולמות - מדע ורוח, ונהניתי מהעושר והעניין הצפון בחיים המשלבים גם וגם. היום אני רותמת את ניסיוני מעולם היזמות לקידום תחום הליווי הרוחני בקהילה.

איזור פעילות:

צפון,חיפה,קריות

שפות:

עברית, English

אלעד אדר עוזרי

אלעד אדר עוזרי

054-4793966

מגיל צעיר התעסקתי עם משמעות החיים ועם המוות, ולו בגלל שאמי חלתה בסרטן כשהייתי בן 6 ונפטרה כשהייתי בגיל 8. כשהתבגרתי ונתקלתי בספר ״המוות חשוב לחיים״ של דר׳ אליזבט קובלר רוס, מיד חשתי את הקריאה לעבוד עם אנשים חולים וגוססים, אבל לא רק - אלא גם עם קרוביהם וכל מי שאני יכול להיות לו לעזר.

איזור פעילות:

המרכז

שפות:

עברית, English

נירית יוסף

נירית יוסף

054-4921395

זכיתי להתלוות למכרה שחלתה בסרטן, בחודשי חייה האחרונים, נחשפתי דרכה למרחב עצום של אהבה, חסד ואמת, לכאב, קושי, אובדן, אומץ והתמודדות מעוררת השראה... קיבלתי ממנה מתנות מופלאות לחיים ואת הרצון להיות חלק במסע סוף החיים של אנשים יקרים ומשפחותיהם.

איזור פעילות:

צפון, חיפה והקריות, מרכז

שפות:

עברית, English

נאורה שם

נאורה שם

054-4702542

לאחר עשרות שנים של עיסוק בעולם הטכנולוגי - כמתכנתת, סופרת, עיתונאית ומרצה בתחום תרבות הרשת - עשיתי הסבה. הבנתי שיש בעולם הרבה סיפורי הצלחה ופחות מדי סיפורים של חמלה. בעשור האחרון אני מקדישה את רוב זמני לליווי רוחני לנוטים למות.

איזור פעילות:

מרכז

שפות:

עברית, English

רחל ריינפלד - וכטפוגל

רחל ריינפלד - וכטפוגל

054-2385387

לאחר פטירת חמותי הבנתי את הצורך בליווי מקצועי בשלבי הפרידה מאנשים יקרים וכך התחלתי לברר כיצד אוכל ללמוד כלים לליווי מסוג זה וכך גיליתי את עולם הליווי הרוחני.

איזור פעילות:

ירושלים והסביבה, גוש עציון, בית שמש והאזור

שפות:

עברית, English

מרלה פרנקל

מרלה פרנקל

052-8674801

קצת לפני הפרישה מן האקדמיה חיפשתי אתגר ותעסוקה משמעותיים שדרכם אוכל להמשיך לתרום... ככל שקראתי על הליווי הרוחני (הן בעיתונות והן בספרות) הבנתי שלמעשה מלאכה זו הינה חלק מעולמי מאז נעוריי וחיפשתי תכנית שתעניק לי את הכלים שיאפשרו לי לעבוד בתחום בצורה מקצועית עם אוכלוסיות שונות .

איזור פעילות:

ירושלים והסביבה

שפות:

עברית, English

איידי שחם

איידי שחם

054-3300960 בוואטסאפ

לפני 15 שנים, תוך כדי פיטורין ותכניות לשינוי חיים, חלה אבי בסרטן מפושט ומצאתי את עצמי מלווה אותו למותו. המסע היה מרגש, עוצמתי, כואב, עצוב, מצחיק – היה בו הכול, בעיקר הרבה חיים. הבנתי, שמצאתי את יעודי. בלכתו השאיר לי את מתנת הליווי הרוחני. עשייה משמעותית, שאותה אני עושה בתשוקה גדולה ובאהבה רבה

איזור פעילות:

חדרה, פרדס חנה-כרכור והסביבה

שפות:

עברית, English, מבינה מעט ספרדית

אבי רכטמן

אבי רכטמן

054-3181788

לאחר מסלול כיועץ ארגוני ומטפל רגשי הגעתי להבנה והרצון ללימודי ליווי רוחני במסגרת לימודי תואר שני במדעי היהדות. מקצוע הליווי הרוחני אפשר דיוק מקצועי ואישי המביא אצלי לידי ביטוי בצורה טובה ואינטגרטיבית את מכלול היכולות.

איזור פעילות:

צפון, חיפה והקריות

שפות:

עברית, English

bottom of page